Koçluktan Maksimum Verim Almak İçin

 Koçluktan maksimum verim almak için

 Koçluk alıyorsunuz, peki bu süreci sizin için daha efektif hale getirebilmenin de sizin elinizde olduğunu da biliyor musunuz? Koçluktan maksimum verim almak için, size birkaç ipucu.

  • Uyumlu olduğunuz bir koç seçin

Profesyonel koç, öğrenme ve gelişim sürecinde partneriniz olacaktır. Tarzı, kabiliyetleri ve yaklaşımı açısından, bu sürece ilişkin beklenti ve arzularınızı karşılayabilecek bir koç seçin.

  • Amaçlarınızı ve hedeflerinizi açıkça belirleyin

Koçunuzla yapacağınız çalışmanın hedeflerini belirleyin. Amaçlarınız, motive edici olmaları açısından öncelikle sizin için anlam taşımalıdır.

  • Sahiplenin ve bağlılık gösterin

Koçluk çalışması, kararlaştırılan sürelerde, dikkatiniz dağılmaksızın ve kendinizi sürece tam anlamıyla adapte ettiğiniz taktirde en fazla verimi sağlayacaktır.

  • Koçluk sürecini önemseyen bir zihniyet benimseyin

Koçluk, yeni yollar ve kapılar açmak adına keşfetmeyi, uygulamalar yapmayı ve risk almayı içeren bir süreçtir. Koçluk çalışmasının başarısı, sürece karşı açıklığınıza da bağlıdır.

  • Gelişiminizi izleyin ve sorumluluk alın

Seanslara hazırlıklı bir şekilde gelin. İki seans arasında yapacağınızı söylediğiniz şeyleri yapın. Gelişiminizi izlemeye ve başarınızı takip etmeye özen gösterin

  • Değişimin zaman aldığını kabul edin

Kapılar açıldığında hızla ilerlemek ve çabuk kazanımlar için yeni fırsatlar yaratmak isteyeceksiniz, ama uzun süreli değişimin zaman aldığını unutmayın. Kendinize karşı sabırlı olun ve sonuçlar kadar gelişiminizi de önemseyin.